Kategorie
Automatyka

Inteligentny Dom Siemens Synco

Nauka umożliwia człowiekowi wprowadzanie coraz większej liczby udogodnień, pozwalających znacznie zwiększyć komfort życia. To co jeszcze kilkanaście lat temu było wytworem pisarzy science fiction, staje się elementem naszego codziennego życia. Można nawet powiedzieć, że w pewnym sensie życie imituje sztukę. Niektóre z wynalazków powstały bowiem pod wpływem inspiracji literackich.

Siemens – Nowe Technologie w Naszych Domach

W dzisiejszych czasach otrzymujemy możliwość zdalnego kontrolowania naszych domowych urządzeń. Firma Siemens jest jednym z pionierów, jeżeli chodzi o wprowadzanie nowych technologii do naszych domów. Przewijającą się często w reklamach nazwa „inteligentny dom”, nie jest wcale przypadkowa. Zdalne sterowanie urządzeniami znajdującymi się w mieszkaniu, pozwala nam je regulować w dowolny sposób. Warto chyba pokrótce opisać jakie udogodnienia, wiążą się z instalacją systemu Synco.

Na początku należy wspomnieć o tym, że każde z pomieszczeń posiada osobną regulację ciepła. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy pozbyć się problemu, związanego z ustawieniem odpowiedniej temperatury w domu. Ile razy zdarzyło nam się słyszeć od naszych domowników, że w domu jest za gorąco, bądź za zimno, chociaż dla nas temperatura była odpowiednia? Korzystając z oferty firmy Siemens, nie będziemy musieli już więcej przejmować się tą kwestią.

System Inteligentnego Domu Siemens Synco

System Synco umożliwia zdalnie sterowanie wieloma urządzeniami znajdującymi się w naszym mieszkaniu. Regulacja ciepła jest tylko jednym z przykładów. Możemy także ustawiać odpowiednie natężenie światła, czy też regulować ustawienie wentylatorów. Co ciekawe wszystkie urządzenia w domu mogą zostać zintegrowane z naszym komputerem, bądź SmartPhonem. Dzięki temu będziemy mogli kontrolować ich ustawienia, nie ruszając się z kanapy.

Wychodząc do miasta, bądź wyjeżdżając na zakupy, pewnie nieraz martwiliśmy się w drodze, czy na pewno wyłączyliśmy wszystkie urządzenia. W domu z zainstalowanym systemem Synco podobne kwestie rozwiązuje się za pomocą jednej prostej komendy – „WYŁĄCZ WSZYSTKO”. Dzięki temu będziemy mogli wyjść, mając pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy.

Na końcu warto podkreślić, że rozwiązania wprowadzone przez firmę Siemens pozwalają także zwiększyć bezpieczeństwo naszej rodziny. Zawdzięczamy to monitoringowi okien oraz drzwi znajdujących się wewnątrz domu. Należy także wspomnieć o czujnikach dymu zainstalowanych w każdym pomieszczeniu. Dzięki nim będziemy mogli na czas zlokalizować pożar, co pozwoli w razie zagrożenia zminimalizować straty. Widzimy więc, iż system Synco może znaleźć swoich odbiorców zarówno pośród ludzi, którzy dbają o komfort, jak i osób troszczących się o bezpieczeństwo swoje oraz bliskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *