Przekaźnik programowalny LOGO! 8 przedstawiliśmy już po krótce we wcześniejszym artykule „MODUŁ LOGICZNY SIEMENS LOGO! 8” – teraz przyjrzymy się mu bliżej i większą uwagę skupimy na przeglądzie dostępnych wersji sterownika.

Wersje z Wbudowanym Wyświetlaczem LCD

Przekaźniki programowalne LOGO! 8 z wbudowanym wyświetlaczem dostępne są w następujących wariantach:

LOGO! 12/24RCE

Przekaźnik zasilany napięciem 12 lub 24VDC, posiadający 8 wejść cyfrowych, 4 wejścia analogowe napięciowe 0..10V oraz 4 wyjścia przekaźnikowe.

LOGO! 24CE

Model który możemy zasilić napięciem 24VDC, podobnie jak poprzednik posiada 8 wejść cyfrowych oraz 4 wejścia analogowe napięciowe. Jednak w przeciwieństwie do modelu 12/24RCE w tym typie przekaźnika dostępne są 4 wyjścia tranzystorowe, zamiast przekaźnikowych.

LOGO! 24RCE

Model o parametrach zbliżonych do opisanego powyżej przekaźnika LOGO! 24CE, w którym zamiast 4 wyjść tranzystorowych dostępne są 4 wyjścia przekaźnikowe. Model ten nie posiada jednak wejść analogowych.

LOGO! 230RCE

Przekaźnik, który jako jedyny w opisanej czwórki może być zasilany napięciem zmiennym 115 lub 230VAC. Posiada on 8 wejść cyfrowych oraz 4 wyjścia przekaźnikowe. Nie posiada natomiast wejść analogowych.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wejścia analogowe (jeżeli są dostępne w danym typie sterownika) są współdzielone z wejściami cyfrowymi – oznacza to że dany model posiada 8 wejść, z których wszystkie mogą pracować jako wejścia cyfrowe, lub 4 z nich mogą zostać ustawione jako wejścia analogowe.

Wersje Bez Wyświetlacza LCD

W ofercie firmy Siemens dostępne są również wersje sterownika LOGO! 8 bez wbudowanego wyświetlacza. Są to następujące modele:

  • LOGO! 24CE0,
  • LOGO! 12/24RCE0,
  • LOGO! 24RCEo,
  • LOGO! 230RCE0,

Jak widać powyżej w symbolu tych modeli na końcu widniej „o” co oznacza wersje bez wyświetlacza. Pozostałe parametry takie jak liczba wejść / wyjść cyfrowych i analogowych, odpowiadają opisanym powyżej modelom z wbudowanym wyświetlaczem.

Więcej informacji na temat sterowników LOGO! 8 dostępnych w ofercie firmy SIEMENS znajdą Państwo w artykule na portalu Falowniki24.info.pl pt. „Mały sterownik o dużych możliwościach – Siemens LOGO! 8”.

Udostępnij