LOGO! 8 to nowa generacja programowalnych modułów logicznych od firmy Siemens, będąca w stanie sprostać wymaganiom różnych typów klientów.

W najnowszej serii sterowników LOGO znalazło się aż osiem jednostek podstawowych różniących się między sobą napięciami zasilania czy wyposażeniem we wbudowany wyświetlacz. Każda z jednostek podstawowych została ponadto wyposażona w port Ethernet, jest kompatybilna z poprzednimi modelami oraz posiada wbudowany Web serwer.

LOGO! 8 – Port Ethernet

Dzięki wyposażeniu jednostek podstawowych w port Ethernet zyskały one możliwość wzajemnej komunikacji zarówno między sobą jak również z urządzeniami serii Simatic S7 wyposażonymi w port Ethernet. Za pomocą tego portu odbywa się również programowanie sterowników oraz ładowanie programu do wyświetlacza, co praktycznie eliminuje konieczność stosowanie dodatkowych dedykowanych kabli. Do jednostki podstawowej może zostać podłączony moduł LOGO! CSM, który dzięki wyposażeniu w 4-portowy switch pozwala na rozbudowa sieci lokalnej.

Jak już wspomniano w drugim akapicie każda z jednostek podstawowych serii LOGO! 8 posiada wbudowany Web serwer pozwalający na monitorowanie pracy oraz sterowanie modułami logicznymi poprzez przeglądarkę WWW. Możliwość tworzenia własnych stron bez znajomości języka HTML oraz prosta konfiguracja Web serwera to kolejne atuty nowe wersji modułów LOGO!

Moduły z Wbudowanym Wyświetlaczem

Wbudowane w moduły wyświetlacze są w stanie pomieścić do 6 linii po szesnaście znaków każda, dzięki czemu wyświetlane komunikaty stają się bardziej czytelne i zrozumiałe. Również menu sterownika oraz informacje diagnostyczne pokazywane na wyświetlaczu zostały pozbawione skrótów tekstowych, co pozwala użytkownikowi na łatwiejszy odczyt i zrozumienie przekazywanych informacji. Nowością w serii LOGO! 8 jest dostępność trzech kolorów podświetlenia ekranu – może on zostać podświetlony na biało, pomarańczowo lub czerwono – co z powodzeniem można wykorzystać do kolorystycznego podświetlenia alarmów oraz statutów ostrzegawczych.

Udostępnij